Дългуч спря Георги Иванов в Баку

©bgwrestling.bg/lap.bg
5 април 2024

Автор: bgwrestling.bg

Дългучът Бека Каднелаки спря Георги Иванов в четвъртфиналите при 130-килограмовите в класическия стил на олимпийската квалификация в Баку.

195-сантиментровият грузинец с азерски паспорт се наложи с технически туш 9:0 за 1,45 мин. Съперникът му е също трети от Евро 2024.

Преди това българинът започна впечатляващо, като победи Борис Петрушич (Сърбия) с 10:0 за 2,56 мин.

Това бе дебют за Георги Иванов при класиците на голямо състезание. През миналата година той стана европейски шампион до 23 г. в свободната борба , а този сезон се върна триумфално след операция и спечели златния пояс "Дан Колов".

Другите ни двама представители при класиците също отпаднаха от битката за олимпийските квоти. Само финалистите взимат визи за Париж 2024.

Стоян Кубатов записа победа и загуба при 77-килограмовите. На старта петият от последното световно първенство в по-долната категория, се наложи над Оливер Крюгер (Дания) с 9:0, след като още във втората минута бе повел със 7:0.

На осминафиналите обаче загуби инфарктно с 1:1 от световния вицешампион от 2022-а Золтан Елевай (Унгария).

В същата категория още на старта отпадна златният медалист от световното Ибрахим Ганем (Франция), след като не успя срещу руснака Адлет Тюлюбаев, трети от последното европейско първенство.

Абу Муслим Абаев, бронзов медалист от европейски първенства, загуби в първия кръг от украинеца Парвиз Насибов, също трети от последните първенства на континента, с 1:5 при 67-килограмовите.

Следобедният сеанс започва от 17 часа наше време. Тогава са полуфиналите, в които победителите ще получат квоти за Париж 2024.

В събота стартират жените, а в неделя – мъжете в свободния стил.

Следващата и последна олимпийска квалификация е световната в Истанбул (9-12 май).