Трима наши борци стигнаха до репешажите

14 февруари 2024

Автор: bgwrestling.bg

Трима наши борци стигнаха до репешажите на европейското по борба, класически стил в Букурещ, Румъния.

Кирил Милов ще спори с победителя от двубоя между унгареца Томаш Левай, призьор от световни и европейски първенства, и състезаващия се за Чехия дагестанец Артур Омаров в категория до 97 кг. А при успех за бронза тази вечер ще излезе рещу Арви Саволейнен (Финландия), бронзов медалист от Евро 2022.

За титлата руският дебютант на голямо първенство при мъжете Магомед Муртазалиев, от когото загуби Милов, ще излезе срещу Артур Алексанян (Армения), 6-кратен европейски шампион, четири пъти №1 в света и носител на три олимпийски медала.

При 67-килограмовите Абу-Муслим Амаев, също е на репешаж, където среща Себастиан Над (Сърбия), №1 в света от 2022 г.

За титлата азерът Насрат Джафаров, от когото загуби нашия борец, ще излезе рещу Русиан Бичурин (Русия).

В категория до 60 кг Недялко Петров ще излезе в репешажите срещу Николай Мохамаи, състезаващ се за Дания.

А златото ще си оспорват Никат Мамадли (Азербайджан), от когото падна българинът, срещу Виктор Чиобану (Молдова).

Директно за бронза ще се бори Айк Мнацаканян (82), след като загуби на полуфиналите от Арперин Бербер (Турция), световен шампион до 20 г. и втори в света до 23 г. Съперник на турчина за трофея ще бъде Ислам Алиев (Турция).

В другия финал, до 72 кг ще излязат Селчук Джан (Турция) и Улви Ганизаде (Азербайджан).

В тази категория единствено от нашите борци Дейвид Димитров не стигна до репешажите.

Схватките започват от 10,30 часа. Финалите са от 18 часа.